Jak mluvit (nejen) s dětmi o smrti a umírání


Jak mluvit (nejen) s dětmi o smrti a umírání

Jak mluvit (nejen) s dětmi o smrti a umírání

Přihlášky na info@krcbarrandov.cz
Vstupné sníženo díky dotaci na 50,- Kč
(původní cena 400,- Kč)

Když nám dítě klade otázky týkající se smrti, může nás to polekat a děsit. A to bez ohledu na to, zda se dítě ptá, protože je samo v roli pozůstalého nebo se jen o dané téma zajímá v rámci přirozené zvídavosti. Vždyť i děti se se smrtí setkávají, a to nejen při úmrtí v rodině, ale také při úmrtí domácího mazlíčka nebo třeba na ulici, když najdou mrtvého ptáčka.
Otázky dětí ohledně smrti nám nabízejí hluboký vhled do jejich porozumění světu a u pozůstalých dětí také do jejich zármutku. Poukazují na jejich obavy a strachy. Budeme-li trpělivě a otevřeně naslouchat, vyjeví nám děti své myšlenky a pocity, kterým tak budou moci dát bezpečný průchod. A my jim pomůžeme tomu všemu rozumět – nejlépe tak, jak to odpovídá jejich věku.
Lehce se to řekne, těžší je v dané chvíli adekvátně reagovat. Abyste na takovou situaci byli lépe připraveni, zkusíme společně nalézat vhodné způsoby i porozumění takové situaci na workshopu, který jsme pro Vás připravili na úterý 23.6.2020 od 18- 21 hod v KRC Barrandov
ve spolupráci s terapeuty Eliškou Syrovátkovou a Milanem Pešákem.

 


Červen 18, 2020
Redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *